Obserwatorium Astronomiczne I LO w Jaśle - zaproszenie


Stowarzyszenie Absolwentów i Sympatyków
I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle


Nowości


Dodano 2018-04-03 20:05:23

„Du bist dran”

W dniu 14 marca 2018 r. odbył w naszej szkole się powiatowy konkurs języka niemieckiego dla gimnazjalistów „Du bist dran”. W konkursie wzięło udział 38 uczniów z gimnazjów powiatu jasielskiego.

Lista laureatów:

I miejsce - Anna Pawluś - Gimnazjum nr 1 w Jaśle
II miejsce - Jakub Kalisz - Gimnazjum nr 1 w Jaśle
III miejsce - Dawid Pszczoła - Gimnazjum nr 1 w Jaśle
IV miejsce - Mateusz Uliasz - Gimnazjum nr 1 w Jaśle
V miejsce - Julia Gondek - Gimnazjum w Dębowcu

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy na wręczenie dyplomów i nagród, które odbędzie się podczas Dnia Otwartego I LO w Jaśle - 5 kwietnia 2018 r. o godz. 11.30 w sali nr 19.


Dodano 2018-03-29 00:06:00

Dyrekcja oraz społeczność I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle, zapraszają na Dzień Otwarty, który odbędzie się w dniu 5 kwietnia 2018 r., w godzinach od 8.00 do 14.05.


Dodano 2018-03-25 17:58:03

XLI Olimpiada Języka Niemieckiego

"Zaiste piękny to dzień" - tak prof. Hubert Orłowski rozpoczął 25 marca 2018 r. uroczystość wręczenia nagród uczestnikom Finału 41. Olimpiady Języka Niemieckiego na Uniwersytecie im Adama Mickiewicza w Poznaniu. Był to również piękny dzień dla Kornelii Gierlickiej z klasy 3e która reprezentowała naszą szkołę i zdobyła tytuł finalistki.
Eliminacje finalnie składały się z części pisemnej - sprawdzającej umiejętności językowe w oparciu o tekst literacki oraz części ustnej w której należało wykazać się znajomością literatury, historii i realiów krajów niemieckojęzycznych oraz doskonałą umiejętnością posługiwania się językiem praktycznym. W skali kraju w Olimpiadzie Języka Niemieckiego wzięło udział 20 tys. uczniów.
Gratulacje!


Dodano 2018-03-17 19:37:09

Jubileusz 150-lecia Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle

Uwaga! - termin zgłoszenia uczestnictwa w zjeździe został przedłużony do 6 kwietnia 2018 r.

Strona Jubileuszu 150-lecia.


Dodano 2018-03-17 19:14:58

Spotkanie z Rodzicami

odbędzie się 21 marca 2018 r. (środa) wg następującego harmonogramu ... zobacz

Zapraszamy!


Dodano 2018-03-16 00:07:43

IV Krośnieńskie Dyktando

                Nauczyciele poloniści zapraszają do udziału w IV Krośnieńskim Dyktandzie organizowanym przez Wyższą Szkołę Zawodową im. St. Pigonia w Krośnie.

Szkolny etap konkursu odbędzie się 21 marca 2018 r.
Etap finałowy zostanie przeprowadzony 10 kwietnia 2018 w siedzibie Gmachu Instytutu Humanistycznego PWSZ w Krośnie.

Zapraszamy!!!


Dodano 2018-03-05 21:55:27

1 marca uczciliśmy pamięć Adama Lazarowicza

1 marca 2018 roku w I Liceum Ogólnokształcącym w Jaśle uroczyście odsłonięto tablicę pamiątkową ku czci Adama Lazarowicza, absolwenta naszej szkoły (rocznik matury 1921), działacza zbrojnego podziemia niepodległościowego, zamordowanego w 1951 r. w mokotowskim więzieniu.

Po uroczystości odsłonięcia i poświęceniu tablicy, uczestnicy ceremonii złożyli kwiaty. Następnie w auli szkolnej odbyła się konferencja naukowa poświęcona pamięci Adama Lazarowicza, której myślą przewodnią były słowa Jana Pawła II: „Wolność jest niezwykle cenną wartością, za którą trzeba płacić wysoką cenę”.

Uczniowie naszej szkoły przybliżyli biografię Adama Lazarowicza oraz opowiedzieli o jego rodzinnych związkach z Jasłem i naszą szkołą. Dr hab. K. Kaczmarski (IPN Rzeszów) wygłosił referat pt. „Podziemie antykomunistyczne na Rzeszowszczyźnie i Ziemi Jasielskiej”.

W trakcie uroczystości nie zabrakło poetycko – muzycznych wzruszeń: uczniowie recytowali wiersze o wolności oraz zaśpiewali słynną pieśń J. Kaczmarskiego „Mury”.

W uroczystości wzięli udział: Alicja Zając – Senator RP, przedstawiciele władz wojewódzkich: Maria Kurowska – Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego i Jerzy Borcz – Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego, samorząd powiatu jasielskiego reprezentowali: Adam Pawluś – Starosta Jasielski i Stanisław Zając – Członek Zarządu Powiatu, przedstawiciele służb mundurowych, dyrektorzy szkół i placówek oświatowych z terenu powiatu jasielskiego oraz przedstawiciele ze Stowarzyszenia „Solidarni” w Jaśle.


Dodano 2018-02-26 20:30:26

Ogólnopolska Olimpiada "O Diamentowy Indeks AGH"

Łukasz Dubiel (2b), Kamil Gajewski (3b) i Michał Jakubek (3b) zostali zakwalifikowani do III etapu tegorocznej edycji Olimpiady o "Diamentowy Indeks AGH". Łukasz będzie walczył o indeks AGH w zakresie matematyki, natomiast Kamil i Michał w zakresie matematyki oraz informatyki. Finał olimpiady odbędzie się w dniach 17-18 marca 2018 r. w siedzibie AGH w Krakowie.

Strona olimpiady


Dodano 2018-02-26 20:25:36

Ogólnopolski Konkurs ,,Z ortografią na co dzień"

Natalia Leputa z kl. 2c zakwalifikowała się do etapu finałowego konkursu ortograficznego.
Gratulujemy i życzymy sukcesu.


Dodano 2018-02-24 22:41:00

IV Bieg Króla - pokaż swoją radość!

W niedzielne popołudnie, 22 kwietnia, ulice naszego miasta po raz kolejny zamienią się w kolorową, biegową paradę! I Liceum Ogólnokształcące, Miasto Jasło oraz Sieć Sklepów MPM zapraszają do kibicowania i wzięcia udziału w czwartym już Biegu Króla na dystansie 5 lub 10 kilometrów (biegnąc lub maszerując z kijami nordic walking) oraz w biegach dziecięcych.

Rok 2018 jest szczególny dla historii naszej społeczności. Trwa Rok Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, na ten czas przypada również 150. rocznica założenia jednej z najstarszych szkół na Podkarpaciu - Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego imienia Króla Stanisława Leszczyńskiego oraz 125-lecie istnienia Kaplicy Gimnazjalnej w Jaśle. W tej długiej historii nasi koledzy - Mieszkańcy Jasła, Nauczyciele i Uczniowie Liceum wnieśli znaczący wkład w naukę, kulturę oraz umacnianie polskiego patriotyzmu.

IV Bieg Króla w Jaśle jest jednym z licznych zaplanowanych na ten rok wydarzeń mających przypominać nam, mieszkańcom Jasła, że obchody te powinny być dla nas powodem do radości - historia przyniosła bowiem nam, Polakom zwycięstwo i upragnioną wolność.

W ramach Biegu Króla odbędą się bezpłatne biegi dziecięce, a dla starszych - bieg na dystansie 5 oraz 10 kilometrów. Gospodarzem miasteczka zawodów, jak co roku, będzie I Liceum Ogólnokształcące w Jaśle. Zgłoszenia do biegu głównego już trwają - do czwartku włącznie (1 marca) obowiązuje najniższa opłata startowa, a aż do startu na dodatkowe 50% zniżki mogą liczyć osoby poniżej 18 i powyżej 60 lat.

Zgłoszenia do biegów dziecięcych prowadzone będą w dniu startu, w biurze zawodów od 12:00 do 12:45.

Zgłoszenia: https://system.timedo.pl/pl/publiczny/impreza/285/uczestnicy
Regulamin biegu: http://biegkrola.pl/regulamin/

Bieg Króla to druga z organizowanych w Jaśle cyklicznych imprez biegowych dla amatorów. Na 6 października Klub Sportowy SPEED Jasło zaprasza na szóstą już imprezę pod nazwą Run and Rollspeed. Organizatorzy: Miasto Jasło, I Liceum Ogólnokształcące, Sieć Sklepów MPM Sponsorzy: Domicela, Paweł Górniak (psycholog-psychoterapeuta) Partnerzy: Lady Gym, Habys, Jasielska Grupa Biegowa, Medyczno - Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle, Restauracja Impresja