Obserwatorium Astronomiczne I LO w Jaśle - zaproszenie


Stowarzyszenie Absolwentów i Sympatyków
I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle


Nowości


Dodano 2018-03-25 17:58:03

XLI Olimpiada Języka Niemieckiego

"Zaiste piękny to dzień" - tak prof. Hubert Orłowski rozpoczął 25 marca 2018 r. uroczystość wręczenia nagród uczestnikom Finału 41. Olimpiady Języka Niemieckiego na Uniwersytecie im Adama Mickiewicza w Poznaniu. Był to również piękny dzień dla Kornelii Gierlickiej z klasy 3e która reprezentowała naszą szkołę i zdobyła tytuł finalistki.
Eliminacje finalnie składały się z części pisemnej - sprawdzającej umiejętności językowe w oparciu o tekst literacki oraz części ustnej w której należało wykazać się znajomością literatury, historii i realiów krajów niemieckojęzycznych oraz doskonałą umiejętnością posługiwania się językiem praktycznym. W skali kraju w Olimpiadzie Języka Niemieckiego wzięło udział 20 tys. uczniów.
Gratulacje!


Dodano 2018-03-17 19:37:09

Jubileusz 150-lecia Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle

Uwaga! - termin zgłoszenia uczestnictwa w zjeździe został przedłużony do 6 kwietnia 2018 r.

Strona Jubileuszu 150-lecia.


Dodano 2018-03-17 19:14:58

Spotkanie z Rodzicami

odbędzie się 21 marca 2018 r. (środa) wg następującego harmonogramu ... zobacz

Zapraszamy!


Dodano 2018-03-16 00:07:43

IV Krośnieńskie Dyktando

                Nauczyciele poloniści zapraszają do udziału w IV Krośnieńskim Dyktandzie organizowanym przez Wyższą Szkołę Zawodową im. St. Pigonia w Krośnie.

Szkolny etap konkursu odbędzie się 21 marca 2018 r.
Etap finałowy zostanie przeprowadzony 10 kwietnia 2018 w siedzibie Gmachu Instytutu Humanistycznego PWSZ w Krośnie.

Zapraszamy!!!


Dodano 2018-03-05 21:55:27

1 marca uczciliśmy pamięć Adama Lazarowicza

1 marca 2018 roku w I Liceum Ogólnokształcącym w Jaśle uroczyście odsłonięto tablicę pamiątkową ku czci Adama Lazarowicza, absolwenta naszej szkoły (rocznik matury 1921), działacza zbrojnego podziemia niepodległościowego, zamordowanego w 1951 r. w mokotowskim więzieniu.

Po uroczystości odsłonięcia i poświęceniu tablicy, uczestnicy ceremonii złożyli kwiaty. Następnie w auli szkolnej odbyła się konferencja naukowa poświęcona pamięci Adama Lazarowicza, której myślą przewodnią były słowa Jana Pawła II: „Wolność jest niezwykle cenną wartością, za którą trzeba płacić wysoką cenę”.

Uczniowie naszej szkoły przybliżyli biografię Adama Lazarowicza oraz opowiedzieli o jego rodzinnych związkach z Jasłem i naszą szkołą. Dr hab. K. Kaczmarski (IPN Rzeszów) wygłosił referat pt. „Podziemie antykomunistyczne na Rzeszowszczyźnie i Ziemi Jasielskiej”.

W trakcie uroczystości nie zabrakło poetycko – muzycznych wzruszeń: uczniowie recytowali wiersze o wolności oraz zaśpiewali słynną pieśń J. Kaczmarskiego „Mury”.

W uroczystości wzięli udział: Alicja Zając – Senator RP, przedstawiciele władz wojewódzkich: Maria Kurowska – Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego i Jerzy Borcz – Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego, samorząd powiatu jasielskiego reprezentowali: Adam Pawluś – Starosta Jasielski i Stanisław Zając – Członek Zarządu Powiatu, przedstawiciele służb mundurowych, dyrektorzy szkół i placówek oświatowych z terenu powiatu jasielskiego oraz przedstawiciele ze Stowarzyszenia „Solidarni” w Jaśle.


Dodano 2018-02-26 20:30:26

Ogólnopolska Olimpiada "O Diamentowy Indeks AGH"

Łukasz Dubiel (2b), Kamil Gajewski (3b) i Michał Jakubek (3b) zostali zakwalifikowani do III etapu tegorocznej edycji Olimpiady o "Diamentowy Indeks AGH". Łukasz będzie walczył o indeks AGH w zakresie matematyki, natomiast Kamil i Michał w zakresie matematyki oraz informatyki. Finał olimpiady odbędzie się w dniach 17-18 marca 2018 r. w siedzibie AGH w Krakowie.

Strona olimpiady


Dodano 2018-02-26 20:25:36

Ogólnopolski Konkurs ,,Z ortografią na co dzień"

Natalia Leputa z kl. 2c zakwalifikowała się do etapu finałowego konkursu ortograficznego.
Gratulujemy i życzymy sukcesu.


Dodano 2018-02-24 22:41:00

IV Bieg Króla - pokaż swoją radość!

W niedzielne popołudnie, 22 kwietnia, ulice naszego miasta po raz kolejny zamienią się w kolorową, biegową paradę! I Liceum Ogólnokształcące, Miasto Jasło oraz Sieć Sklepów MPM zapraszają do kibicowania i wzięcia udziału w czwartym już Biegu Króla na dystansie 5 lub 10 kilometrów (biegnąc lub maszerując z kijami nordic walking) oraz w biegach dziecięcych.

Rok 2018 jest szczególny dla historii naszej społeczności. Trwa Rok Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, na ten czas przypada również 150. rocznica założenia jednej z najstarszych szkół na Podkarpaciu - Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego imienia Króla Stanisława Leszczyńskiego oraz 125-lecie istnienia Kaplicy Gimnazjalnej w Jaśle. W tej długiej historii nasi koledzy - Mieszkańcy Jasła, Nauczyciele i Uczniowie Liceum wnieśli znaczący wkład w naukę, kulturę oraz umacnianie polskiego patriotyzmu.

IV Bieg Króla w Jaśle jest jednym z licznych zaplanowanych na ten rok wydarzeń mających przypominać nam, mieszkańcom Jasła, że obchody te powinny być dla nas powodem do radości - historia przyniosła bowiem nam, Polakom zwycięstwo i upragnioną wolność.

W ramach Biegu Króla odbędą się bezpłatne biegi dziecięce, a dla starszych - bieg na dystansie 5 oraz 10 kilometrów. Gospodarzem miasteczka zawodów, jak co roku, będzie I Liceum Ogólnokształcące w Jaśle. Zgłoszenia do biegu głównego już trwają - do czwartku włącznie (1 marca) obowiązuje najniższa opłata startowa, a aż do startu na dodatkowe 50% zniżki mogą liczyć osoby poniżej 18 i powyżej 60 lat.

Zgłoszenia do biegów dziecięcych prowadzone będą w dniu startu, w biurze zawodów od 12:00 do 12:45.

Zgłoszenia: https://system.timedo.pl/pl/publiczny/impreza/285/uczestnicy
Regulamin biegu: http://biegkrola.pl/regulamin/

Bieg Króla to druga z organizowanych w Jaśle cyklicznych imprez biegowych dla amatorów. Na 6 października Klub Sportowy SPEED Jasło zaprasza na szóstą już imprezę pod nazwą Run and Rollspeed. Organizatorzy: Miasto Jasło, I Liceum Ogólnokształcące, Sieć Sklepów MPM Sponsorzy: Domicela, Paweł Górniak (psycholog-psychoterapeuta) Partnerzy: Lady Gym, Habys, Jasielska Grupa Biegowa, Medyczno - Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle, Restauracja Impresja


Dodano 2018-02-22 20:05:15

Szkolny Konkurs Czytelniczy

Madame i inni. Bohaterowie powieści Antoniego Libery
Tak, jestem Madame...- stwierdzenie Bohatera z powieści o pięknej nauczycielce sprowokowało uczestników konkursu do poszukiwania odpowiedzi na trudne pytania związane z lekturą.
Oto lista nagrodzonych:
Natalia Zaleśny (1c) - I miejsce,
Małgorzata Bartyzel (3f) - II miejsce,
Kinga Niebieszczańska (1b) - III miejsce,
wyróżnienia: Magdalena Kurdziel (1a), Natalia Leputa (2c), Marlena Łopatkiewicz (2e).
Uczestnikom i laureatom konkursu serdecznie gratulujemy.


Dodano 2018-02-20 21:11:20

XVIII Podkarpacki Konkurs Matematyczny im. Franciszka Lei

Małgorzata Bugała (1e),  Łukasz Dubiel (2b), Kacper Libuszowski (1b), Tomasz Mrówka (2e), Marek Patrzałek (1b), Joanna Ramut (2d) oraz Katarzyna Wójtowicz (2b) zakwalifikowali się do etapu rejonowego XVIII Podkarpackiego Konkursu Matematycznego. Etap ten odbędzie się 24 marca 2018 r. w I LO w Sanoku.