Obserwatorium Astronomiczne I LO w Jaśle - zaproszenie


Stowarzyszenie Absolwentów i Sympatyków
I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle


Nowości


Dodano 2018-04-26 19:14:46

Ogólnopolski Konkurs Życie i twórczość Jana Kochanowskiego

Jakub Strugała (3b) zajął V miejsce w III edycji ogólnopolskiego konkursu polonistycznego dla szkół ponadgimnazjalnych. Admiratorowi twórczości Jana z Czarnolasu serdecznie gratulujemy i życzymy maturalnych sukcesów.


Dodano 2018-04-26 00:03:58

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 dla uczniów klas III

odbędzie się 27 kwietnia 2018 r. wg następującego harmonogramu:

15.00 - Msza Święta w Kościele Św. Stanisława
16.00 - Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 w auli szkolnej
Ok. 17.00 spotkanie z wychowawcami w salach lekcyjnych.


Dodano 2018-04-25 23:55:00

Czwarty Bieg Króla już za nami!

W niedzielę 22 kwietnia odbył się w Jaśle IV Bieg Króla, w którym wystartowało łącznie blisko sześciuset uczestników w biegu głównym i biegach dziecięcych. Wspaniała słoneczna pogoda zachęciła również tłumy Jaślan do kibicowania uczestnikom na trasie.

Serdeczne podziękowania należą się w tym miejscu przede wszystkim również służbom, które zabezpieczały trasę niedzielnego biegu, a były to Ochotnicza Straż Pożarna, Straż Miejska i Policja - bez Waszej pomocy organizacja tak dużego wydarzenia na terenie naszego miasta nie byłaby możliwa.

Bieg Króla to wydarzenie sportowe dla amatorów biegania, które dzięki staraniom Miasta Jasła, I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle i Sieci Sklepów MPM nieprzerwanie zyskuje na popularności. W ten weekend do naszego miasta zjechali biegacze nie tylko z całej południowo - wschodniej Polski, ale również ze Słowacji!

Sprawozdanie
Fotogaleria


Dodano 2018-04-17 22:24:40

IV Bieg Króla - pokaż swoją radość!

Odliczamy już ostatnie dni do 4. Biegu Króla w Jaśle! Już w najbliższą niedzielę, dzięki współpracy Urzędu Miasta, I Liceum Ogólnokształcącego oraz Sieci Sklepów MPM, na ulice naszego miasta wybiegnie kolorowy korowód biegaczy, którzy do Jasła przyjadą z całej południowo - wschodniej Polski.

Na Uczestników czekać będzie 5-kilometrowa trasa oraz rywalizacja na dystansach 5km i 10km (dwie pętle) - w klasyfikacjach biegaczy oraz nordic walking.

Biuro zawodów mieszczące się w I Liceum Ogólnokształcącym w Jaśle czynne będzie od godziny 12:00 do 15:00, ale tylko do godziny 12:45 można będzie zapisać na zawody dziecięce swoje Pociechy. Limit startujących w biegach dla najmłodszych to 150 dzieci.

Do godziny 15:00 można odbierać swoje pakiety startowe, które najlepiej opłacić wcześniej, z uwagi na kończący się już limit miejsc w biegu głównym.

O godzine 15:10 rozpocznie się rozgrzewka przygotowana przez klub fitness Lady Gym, a chwilę później - o godzinie 15:30 z ulicy Czackiego wystartuje Bieg Główny. Trasa zawodów prowadzi ulicami Czackiego, 3go Maja, Baczyńskiego, Grota Roweckiego, Wincentego Pola, Szopena (drogą wzdłuż boisk MOSiR), Sikorskiego, Szopena, Szkolną, Mickiewicza, Szajnochy, Jagiełły, Bednarską do mety na ul. Czackiego.

Zawodnicy startujący na dystansie 10km pokonują pętlę dwukrotnie obiegając metę ulicami Sokoła, Asnyka i Mickiewicza.

W czasie rywalizacji na scenie zlokalizowanej na boiskach I Liceum Ogólnokształcącego występować będzie jasielska młodzież, będzie można również odwiedzić szkolne obserwatorium astronomiczne oraz skorzystać z masażu, który oferować będzie Medyczno - Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle.

Organizacja tak dużej imprezy sportowej niesie za sobą utrudnienia w ruchu drogowym oraz konieczność modyfikacji planu odjazdów autobusów, których przystanki znajdują się w strefie biegu.

Zamknięcie ruchu drogowego nastąpi w dniu 22.04.2018 godzinach: 8:00 - 17:10 - ul. Czackiego od skrzyżowania z Placem Żwirki do skrzyżowania z ul. Mickiewicza. W godzinach tych obowiązuje również zakaz zatrzymywania się i postoju na odcinku ul. Czackiego od skrzyżowania z ul. Sokoła do skrzyżowania z ul. Mickiewicza.

Ograniczenie ruchu drogowego wystąpi w dniu 22.04.2018 na podanej powyżej trasie biegu w godzinach od 15:00 - 17:10.

W dniu 22.04.2018 od godziny 8:00 przeniesione zostaną przystanki komunikacji miejskiej: CZACKIEGO 02 (na ul. Czackiego między Kinem Syrena a Gimnazjum) oraz MICKIEWICZA 02 (między Kościołem p.w. św. Stanisława a I LO) - oba na ul. Asnyka.

Zgłoszenia: https://system.timedo.pl/pl/publiczny/impreza/285/uczestnicy
Regulamin biegu: http://biegkrola.pl/regulamin/

Bieg Króla to druga z organizowanych w Jaśle cyklicznych imprez biegowych dla amatorów. Na 6 października Klub Sportowy SPEED Jasło zaprasza na szóstą już imprezę pod nazwą Run and Rollspeed. Organizatorzy: Miasto Jasło, I Liceum Ogólnokształcące, Sieć Sklepów MPM Sponsorzy: Domicela, Paweł Górniak (psycholog-psychoterapeuta) Partnerzy: Lady Gym, Habys, Jasielska Grupa Biegowa, Medyczno - Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle, Restauracja Impresja


Dodano 2018-04-15 21:41:22

Spotkanie z Rodzicami

uczniów klas III odbędzie się 17 kwietnia 2018 o godz. 16.00 - więcej


Dodano 2018-04-11 22:40:16

Ogólnopolska Olimpiada "O Diamentowy Indeks AGH"

Łukasz Dubiel (2b), Michał Jakubek (3b) i Kamil Gajewski (3b) uzyskali tytuł laureata tegorocznej edycji Olimpiady o "Diamentowy Indeks AGH" w zakresie matematyki. Kamil i Michał zostali również finalistami tej olimpiady w zakresie informatyki.  Finał olimpiady odbył się 18 marca 2018 r. w siedzibie AGH w Krakowie.
Laureaci Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” przyjmowani są na wszystkie kierunki studiów w AGH z pominięciem warunków rekrutacji. 

Gratulujemy!!!


Dodano 2018-04-09 21:23:59

V Wojewódzki Konkurs z Języka Niemieckiego im. Jacoba i Wilhelma Grimmów

W dniu 21 marca 2018 r. w MZS nr 4 w Krośnie odbył się V Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego im. Jacoba i Wilhelma Grimmów.
Uczeń klasy 1c - Arkadiusz Zawiła zajął I miejsce w konkursie w kategorii Szkół Ponadgimnazjalnych uczniów klas pierwszych.
Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się 04.04.2018 r.
Konkurs odbywał się na dwóch poziomach: poziom pierwszy – szkoły podstawowe i gimnazja, poziom drugi – szkoły ponadgimnazjalne (oddzielnie klasy pierwsze, oddzielnie klasy drugie i trzecie).
Celami głównym konkursu jest doskonalenie znajomości języka niemieckiego oraz motywowanie uczniów do nauki języka niemieckiego, w szczególności uczniów klas pierwszych gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Dodano 2018-04-09 20:53:50

"Ekonomiczna" wiosna

26 marca 2018 r. zorganizowaliśmy wyjazd na zajęcia wykładowo-ćwiczeniowe do Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. W siedzibie uczelni przy ul. Sucharskiego 2 zajęcia dla nas poprowadziła Pani Małgorzata Leśniowska-Gontarz. Spotkanie dotyczyło dwóch tematów: "Jakie umiejętności i role menedżerskie są kluczowe w biznesie - przykład Billa Gatesa" oraz "Tajniki procesu rekrutacji i selekcji - na co zwrócić uwagę poszukując pracy". Wiosenny wyjazd 2c przygotował samorząd klasowy. Opiekunami wyjazdu byli: Róża Bizon i Zbigniew Głowacki.
Fotografia - Patrycja Paluch (2c)


Dodano 2018-04-05 00:08:33

XVIII Podkarpacki Konkurs Matematyczny im. Franciszka Lei

Małgorzata Bugała (1e) oraz Łukasz Dubiel (2b) zakwalifikowali się do finału XVIII Podkarpackiego Konkursu Matematycznego. Etap ten odbędzie się 12 maja 2018 r. w Rzeszowie.


Dodano 2018-04-03 20:30:10

Wyniki XV edycji Konkursu Języka Angielskiego ‘ENGLISH PASS-PORT’

Dnia 26.03.2018 r. odbyła się w naszej szkole XV edycja Konkursu Języka Angielskiego English Pass-Port dla gimnazjów powiatu jasielskiego, przygotowana przez nauczycieli szkoły – Renatę Sarnecką–Fryc i Tomasza Frydrycha. W Konkursie wzięło udział 75 uczniów klas trzecich gimnazjów: Gimnazjum Nr 1, Gimnazjum Nr 2 (przy Zespole Szkół Miejskich Nr 3), Gimnazjum Nr 4, Zespół Szkół Miejskich Nr 5 w Jaśle, Oddział Gimnazjalny przy Szkole Podstawowej w Dębowcu, Święcanach, Lipnicy Dolnej, Zespół Szkół Społecznych w Lublicy i Krajowicach, Gimnazjum w Kołaczycach, 3 Gimnazjum Sportowe w Zespole Szkół w Trzcinicy.
Uczniowie, którzy zajęli miejsca od I – III otrzymują punkty preferencyjne przy ubieganiu się do I LO w Jaśle do wybranej przez siebie klasy. Ponadto laureaci i finaliści otrzymują pamiątkowe dyplomy. Dyplomy za miejsce I – III należy dołączyć do dokumentacji składanej podczas zapisu do szkoły.

Oto lista laureatów:
I miejsce – Maciej Ochwat (Zespół Szkół Miejskich Nr 5 w Jaśle)
II miejsce – Wiktoria Madejczyk (Gimnazjum Nr 2 (przy ZSM Nr 3)
III miejsce – Jakub Kalisz (Gimnazjum Nr 1w Jaśle)

Finaliści (miejsca IV – X):
IV miejsce – Michał Armata (Gimnazjum Nr 1 w Jaśle)
IV miejsce – Kacper Augustyn (Gimnazjum Nr 1 w Jaśle)
IV miejsce – Victoria Więcek (Gimnazjum Nr 1 w Jaśle)
V miejsce – Franciszek Data (Gimnazjum Nr 4 w Jaśle)
V miejsce – Gabriela Kwaśny (Gimnazjum Nr 1 w Jaśle)
VI miejsce – Filip Kamiński (Gimnazjum Nr 1 w Jaśle)
VII miejsce – Anna Kmiecik (Gimnazjum Nr 1 w Jaśle)
VII miejsce – Amelia Kwaśniewska (Gimnazjum Nr 1 w Jaśle)
VII miejsce – Jakub Wszołek (3 Gimnazjum Sportowe w ZS w Trzcinicy)
VIII miejsce – Szymon Stefanik (Zespół Szkół Społecznych w Lublicy)
IX miejsce – Piotr Zawiliński (Gimnazjum Nr 4 w Jaśle)
X miejsce – Iga Ziemba (Gimnazjum Nr 1 w Jaśle)

GRATULUJEMY!

Test konkursowy w zakładce ‘Konkursy – English Pass-Port’
Informacje o wynikach pozostałych uczniów będą dostępne podczas Dnia Otwartego Szkoły w dniu 5 IV 2018 r. w Sekretariacie Szkoły oraz w Sali nr 22.