Osiągnięcia naszych uczniów w roku 2015/2016


J. polski | J. angielski | J. niemiecki | J. francuski | J. łaciński | J. rosyjski | Historia | Matematyka | Fizyka | Geografia  Biologia | Chemia | Informatyka | Wiedza o społeczeństwie | Religia | Inne | Sport | Artyści


Język polski

  • Olimpiada
    Kamil Czyż (2f) i Karolina Więcek (2a) - udział w etapie okręgowym XLV Olimpiady Literatury i Języka Polskiego 
  • Ogólnopolski Konkurs "Z poprawną polszczyzną na co dzień"
    Emilia Jarecka (1a) i Aleksandra Jarecka (1f) - udział  w finale konkursu
    Emilia Jarecka (1a), Agnieszka Hudyma (1b), Katarzyna Madejczyk (1b), Aleksandra Jarecka (1f), Joannę Kobak (2e) i Karola Roga (2e) - udział w II etapie konkursu
  • Ogólnopolski Konkurs "Z ortografią na co dzień"
    Aleksandra Jarecka (If) zdobyła tytuł laureatki – II miejsce,  Emilia Jarecka (Ia) została  finalistką
  • Potyczki Teatralne o Złotą Leszczynę - I LO w Jaśle
    Nagroda główna, Złota Leszczyna I LO przypadła w udziale klasie III C za spektakl pt. "Skazany na życie"
  • VII Powiatowy Konkurs Recytatorski SENSOWNE TWORY SŁOWNE
    Izabela Wypasek
    (2f) - II miejsce
    Miłosz Stój
    (1b) - III miejsce
  • XIX Ogólnopolski Przegląd Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości LIPA 2015
    Martyna Jajko
    (IIf) zdobyła tytuł laureatki konkursu.
  • Ogólnopolski Konkurs Literatury Fantasy „Źródła Marzeń –,, Źródła Marzeń - Sources of Dreams” Martyna Jajko (2f) zdobyła 2.,  Justyna Kusiak (1a) – 4 miejsce

  • II Wojewódzki Konkurs Recytatorski Literatury Rosyjskiej "Od Dostojewskiego do Jerofiejewa"  
    Miłosz Stój
     (1b) - II miejsce.
  • II Dyktando Krośnieńskie - konkurs organizowany przez Wyższą Szkołę Zawodową im. St. Pigonia w Krośnie
    Aleksandra Śliż
     (2c) oraz Emilia Jarecka (1a) - laureatki konkursu 
  • Konkurs poetycki - ,,Poszukiwania”
    wyróżnieni: Gabriela Berkowicz (2a), Michał Maczuga (1c), Miłosz Stój (1b).
  •  Ogólnopolski Konkurs Recytatorski
    Izabela Wypasek (2f) - wyróżnienie w etapie rejonowym 

Do góry

Język angielski

  • Konkurs Języka Angielskiego organizowany przez PWSZ w Krośnie
    Piotr Furtek (3d) – miejsce IV 
    Katarzyna Dyrek (2d) – miejsce VI 
    Przemysław Zabawa (3c) – miejsce VIII
  • Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych dla uczniów I LO.
    Laureaci:
    Joanna Szot
     (3e)
    Katarzyna Madejczyk
     (1b)
    Franciszek Koszelnik
     (1c)

Do góry

Język niemiecki

  • Olimpiada
    Jakub Stępień (3b) finalista 39. OJN
    Kornelia Gierlicka
    (1e) - laureatka 39. OJN

Do góry

Język francuski

  • III Międzyszkolny Konkurs Języka Francuskiego w II LO w Krośnie
    Natalia Jarecka – I miejsce,
    Anna Gawłowska – III miejsce

Do góry

Język łaciński

  • XXXIV Olimpiada Języka Łacińskiego
    Agnieszka Wójtowicz
    (3a) - udział w etapie okręgowym
  • IX Powiatowy Konkurs Mitologiczny
    Agnieszka Wójtowicz
    (3a) - 2. miejsce

Do góry

Język rosyjski


Do góry

Historia

  • Turniej Debat Oksfordzkich o Puchar Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej
    Bożydar Brewczyński (2a), Bartosz Marekwica (2a)Paweł Mak (1a), Kamil Dziedzic (1d) - udział w etapie centralnym

  • XXV Jubileuszowy Turniej Wiedzy o Jaśle
    Katarzyna Dyrek, Zuzanna Nowak i Justyna Rogowska (2d) - I miejsce w finale
    Przemysław Surmacz, Zuzanna Skowron, Kamila Twarduś
    (1f) - IV miejsce

Do góry

Matematyka

  • XXXI Konkurs Matematyczny im. prof. Jana Marszała
    Kamil Gajewski (1b), Michał Jakubek (1b) i Przemysław Boroń (3b) - wyróżnienie w finale konkursu
    Dawid Węgrzyniak (1b)
    - udział w finale konkursu
  • XIII Jasielski Konkurs Matematyczny im. Hugona Steinhausa
    Michał Jakubek
    (1b) - V lokata
    Przemysław Boroń
    (3b) - III lokata
  • Ogólnopolska Olimpiada "O Diamentowy Indeks AGH"
    Przemysław Boroń
    (3b), Paweł Maczuga (3b), Tomasz Piech (3b), Ilona Tomkowicz (3b) i Michał Wal (3b) - udział w II etapie (półfinale) olimpiady
  • XVI Podkarpacki Konkurs Matematyczny
    Kamil Gajewski (1b) - laureat konkursu (2. miejsce)
    Daniel Dybaś
    Gabriela Hajduk, Michał Jakubek i Dawid Węgrzyniak - wszyscy z klasy 1b, udział w etapie rejonowym
  • Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny
    Dawid Węgrzyniak
    (1b), Przemysław Boroń (3b) - wyróżnienie w konkursie  

Do góry

Fizyka

  • Ogólnopolska Olimpiada "O Diamentowy Indeks AGH"
    Damian Słomski
    (3b) - laureat I stopnia

Do góry

Geografia

  • IX Ogólnopolska Olimpiada "O Diamentowy Indeks AGH"
    Łukasz Buczyński (3b) - laureat II stopnia
    Hubert Kita (3c), Natalia Pec (3f), Patryk Szynal (3b) - udział w II etapie
  • Olimpiada
    Klaudia Łopatkiewicz (2c), Aleksandra Śliż (2c) oraz Weronika Wierzgacz (2c) - udział w etapie okręgowym XLII Olimpiady Geograficznej.

Do góry

Biologia

  • XLV Olimpiada Biologiczna
    Agnieszka Woźniacka(
    3c) - udział w etapie okręgowym olimpiady.

Do góry

Chemia


Do góry

Informatyka

  • Ogólnopolski Konkurs „Potyczki Młodych Adminów”
    Michał Jakubek, Daniel Dybaś (1b) - XXIII miejsce (drużynowo)

Do góry

Wiedza o społeczeństwie 


Do góry

Religia

  • XXVI Olimpiada Teologii Katolickiej
    Bożydar Brewczyński (2a) – finalista etapu centralnego
    Mateusz Kozioł
    (1a) - zajął 6. miejsce podczas etapu okręgowego i otrzymał wyróżnienie
    Jakub Kasprzyk
    (1a) - 11. miejsce podczas etapu okręgowego

Do góry

Inne

  • Drużyna w składzie: Łukasz Buczyński, Paweł Maczuga i Jakub Stępień (3b) zdobyła III miejsce w konkursie „Roboty walczące” zorganizowanym w ramach projektu „Nowa era informatyki”, który został przeprowadzony na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego 12 września 2015 r.

  • Powiatowy Konkurs Ekologiczno-Informatyczny pod hasłem „Przyczyny i skutki zmian klimatycznych”.
    I miejsce w kategorii film zajęły: Emilia Jarecka (1a) i Weronika Świątkowska (1a)
    II miejsce w kategorii plakat - Katarzyna Kozon (1a).

     
  • Interdyscyplinarny Konkurs Wielkanocny (konkurs szkolny)
    Kamil Gajewski
     (1b) – I miejsce
    Agata Kiełbasa
     (1d) – II miejsce
    Dawid Węgrzyniak
     (1b) – III miejsce
  • Powiatowy Konkurs Chemiczno-Ekologiczny
    Kobak Jolanta – II miejsce.

Do góry

Sport

  • Tenis stołowy
    • XV Mistrzostwa Szkoły w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców
      Dziewczęta:
      I miejsce - Jasiczek Gabriela II C
      II miejsce - Śliż Aleksandra II C
      III miejsce - Michalik Wiktoria I E
      IV miejsce - Wardęga Olga II D
      Chłopcy:
      I miejsce - Preisner Jakub III B
      II miejsce - Czajka Kamil III C
      III miejsce - Szudy Hubert II B
      Zwycięzcy będą reprezentować I LO Jasło w rozgrywkach na szczeblu powiatowym.
    • Powiatowa Licealiada w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców
      Drużyna chłopców w składzie: Jakub Preisner (3b) i Kamil Czajka (3c) zajęła III miejsce, natomiast reprezentacja dziewcząt w składzie: Gabriela Jasiczek (2c), Aleksandra Śliż (2c) oraz Wiktoria Michalik (1e) zajęła I miejsce  i awansowała do etapu rejonowego.
  • Pływanie – dziewczęta
    • Półfinał Wojewódzki Licealiady w pływaniu
      Sztafeta dziewcząt w składzie: Atina Gondek (1a), Olga Wardęga (2d), Paulina Dacyl (3a), Aleksandra Kaźmierczyk (3d), Katarzyna Mastej (3d),  Zuzanna Sikora (3e) zajęła VI miejsce i została sklasyfikowana na 18 miejscu w województwie podkarpackim.
      Sztafeta chłopców w składzie: Andrzej Szaro (1c), Daniel Muszański (2d), Marek Żygłowicz (2e), Wojciech Michalski (3a), Bartosz Krygowski (3b), Kamil Wasilewski (3c) również zajęła  VI miejsce i uplasowała się na 25 miejscu w województwie.
      Podczas zawodów indywidualnie wystartowali:
      Zuzanna Sikora
      – III miejsce /st. dowolny/ - awans do Finału Wojewódzkiego
      Olga Wardęga –
      VII miejsce /st. klasyczny/,
      Wojciech Michalski – III miejsce /st. klasyczny/,
      Bartosz Krygowski
      - III miejsce /st. grzbietowy/.
     
  • Szachy
    • Mistrzostwa I LO w szachach
    • W dniu 18.11.2015 r. w ZS nr 5 w Krośnie, odbyły się Zawody rejonowe w szachach drużynowych. Drużyna w składzie:
      Nowak Gabrysia
      (3d), Węgrzyniak Dawid (1b), Mikrut Piotr kl. II C i Brewczyński Bożydar (2a) - zajęła II miejsce, uzyskując możliwość gry w finale wojewódzkim.
  • Puchar Króla 2016
    Drużyna I LO Jasło - II miejsce
    W klasyfikacji indywidualnej zawodnicy reprezentujący I LO Jasło zajęli następujące lokaty w swoich kategoriach:
    1. miejsce – Kamil Lewicki (2d), Andrzej Szaro (1c)
    2. miejsce – Mariola Kardaś (1e), Kamil Wasilewski (3c), Marta Wolska (nauczyciel wf)
    3. miejsce – Bartosz Krygowski (3b), Piotr Głowaty (3d)
    4. miejsce - Paulina Turek (2e)
    5. miejsce - Olga Wardęga (2d)

Do góry

Artyści

  • Chór SOLI DEO
    • XXV Myślenicki Festiwal Pieśni Chóralnej - „Kolędy i Pastorałki" - w kategorii "Chóry z towarzyszeniem instrumentu lub zespołu instrumentalnego" - chór SOLI DEO zdobył 3. miejsce.
    • III Rzeszowski Festiwal Kolęd i Pastorałek - za wykonane utwory chór SOLI DEO zdobył I miejsce w kategorii chórów dziecięco-młodzieżowych. Ponadto nieoficjalnego jury Festiwalu poznało chórowi Soli Deo nagrodę Grand Prix.
     

J. polski | J. angielski | J. niemiecki | J. francuski | J. łaciński | J. rosyjski | Historia | Matematyka | Fizyka | Geografia  Biologia | Chemia | Informatyka | Wiedza o społeczeństwie | Religia | Inne | Sport | Artyści


Do góry