Jasielski Konkurs Matematyczny

im. Hugona Steinhausa


 

          6 grudnia br. w auli naszej Szkoły przeprowadzony został XIV Jasielski Konkurs Matematyczny im. Hugona Steinhausa dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Uczestniczyło 59 uczniów, w tym z pięciu szkół powiatu jasielskiego: Gimnazjum Nr 1 w Jaśle, I LO w Jaśle, II LO w Jaśle, Zespół Szkół Budowlanych w Jaśle i Liceum Ogólnokształcące w Kołaczycach oraz z dwunastu następujących ponadgimnazjalnych szkół spoza naszego powiatu: I LO w Brzozowie, I LO w Dębicy, I LO w Krośnie, II LO w Krośnie, LO w Lesku, I LO w Łańcucie, LO w Ropczycach, Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące Sióstr Prezentek w Rzeszowie, I LO w Rzeszowie, IV LO w Rzeszowie, I LO w Sanoku, II LO w Sanoku.
          Komisję Konkursową, jak co roku, stanowili: mgr Kazimierz Poniatowski, mgr Lucjan Dranka, mgr Tadeusz Kosiek i mgr Renata Władyka.
          Uczniowie rozwiązywali po 4 zadania, w tym jedno autorstwa Patrona Konkursu – światowej sławy matematyka, absolwenta naszej Szkoły – Hugona Steinhausa. Uroczyste podsumowanie Konkursu, także dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, odbędzie się na przełomie lutego i marca przyszłego roku.

 

Kazimierz Poniatowski – przewodniczący Komisji Konkursowej

 

 • Jasielski Konkurs Matematyczny im. Hugona Steinhausa organizowany jest przez I LO w Jaśle dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu jasielskiego. Na zaproszenie organizatorów w konkursie tym mogą brać również udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych spoza powiatu, oraz szczególnie uzdolnieni uczniowie gimnazjum naszego powiatu.
  Głównym organizatorem i pomysłodawcą konkursu jest nauczyciel naszej szkoły p. Kazimierz Poniatowski. Konkursem tym postanowił uczcić imię wybitnego matematyka i absolwenta I LO w Jaśle - Profesora Hugona Steinhausa.
 • Patron konkursu - Hugo Steinhaus
 • Regulamin konkursu - zobacz
 • Edycja XIV - 2014r., zadania, laureaci
  Edycja XIII - 2013r., zadania, laureaci
  Edycja XII - 2012r., zadania, laureaci
  Edycja XI - 2011r., zadania, laureaci
  Edycja X - 2010r., zadania, laureaci
  Edycja IX - 2009r., zadania, laureaci
  Edycja VIII - 2008r., zadania, laureaci
  Edycja VII - 2007r., zadania, laureaci
  Edycja VI - 2006r., zadania, laureaci
  Edycja V - 2005r., zadania, laureaci
  Edycja IV - 2004r., zadania, laureaci
  Edycja III - 2003r., zadania, laureaci
  Edycja II - 2002r., zadania, laureaci
  Edycja I - 2001r., zadania, laureaci